فاجعه شیراز

شفاف مثل شیشه!!!!

شفاف مثل شیشه!!!!
صحبتهای شفاف مسئولین فارس درباره انفجار شنبه شیراز
بر اثر ترکیدن دو ترقه در زیر نمایشگاه بزرگ و بین المللی دفاع مقدس و تجهیزات نظامی این نمایشگاه نیز منفجر شد که  خوشبختانه در این حادثه آسیب های جدی عزیزان ما ندیدند و تنها 11 تن جان خود را از دست دادند و صدها تن زخمی شدند.
به گزارش کارشناسان ترکیدن این دو ترقه باعث سوختن چفیه های موجود در این نمایشگاه شده که عامل اصلی سوختگی تعداد زیادی از برادران بوده.
همچنین فانوس ها و پوکه های موجود درا در این نمایشگاه عظیم نیز یکی از عوامل تاثیر گذار در این حادثه بود.
البته عامل اصلی ترکیدن ترقه ها کپسولهای بزرگ گاز بوده که در این میان  اداره گاز مسئولیت این حادثه را باید به عهده بگیرد!

تشییع پیکر مطهر شهدای شیراز

.
تشییع پیکر مطهر شهدای شیراز
.
تشییع پیکر مطهر شهدای شیراز

 ....

ساعت 9.20 شب بود که خواهرم بهم زنگ زد و خبری داد!!!!دنیا دور سرم چرخید!خدای من!!!بمب؟؟؟انفجر؟؟؟کانون؟؟؟؟برادرم؟؟؟؟همسرش؟؟

  همه اونجا بودن!دوستام!مردم!!!جوونا!!!! نفهمیدم چادرومو چه جوری سرم انداختم، با همسرم با سرعت خیلی زیاد به سمت کانون رفتیم!!!!

 خدای من باور کردنی نبود‍!صدای انفجار تا خانه ما آمد!!! سر خیابون شهید آقایی بوی باروت می آمد!!! نمی دونستم کجا برم و از برادرم خبر بگیرم!حال خودمو نمی دونستم. نمی دوستم باید چه کار کنم!!!یا امام رضا!!! واقعا وحشتناک بود!!!به طور اتفاقی دوست برادرم رو دیدم که احوال برادرمو ازش گرفتم!!!شکر خدا سالم بود!!

حالا نوبت زن داداشم بود!!!خدای من چرا دخترها این شکلی شده بودن! چادرهاشون کو؟؟کفشاشون کو؟ همه خاکی بودن و بغض کرده!!! وحشتناک بود!!!

حادثه حادثه عظیمی بود دل تو دلم نبود.خطهای موبایل بد جوری به هم ریخته بود.از هیچ کسی خبری نبود.داشتم می ترکیدم.

هر کدوم از بچه ها رو که می دیدم یه نفس راحت می کشیدم.دنبال اونایی می گشتم که نبودن!!!دلم شور می زد! یاد انفجار حرم امام رضا افتادم!تمام بدنم می لرزید!

اکثر بچه ها کف پاهاشون زخمی شده بود!خیلی ها گریه می کردند.گریه دخترها عجیب نبود!اما پسرها!!!چرا اونها گریه می کردند؟؟؟می گفتن که کشته نداده!!!اما انگار واقعیت چیز دیگه ای هست!!! همه دنبال عزیزانشون بودن!وای ی ی ی خدای من واقعا وحشتناک بود. وقتی تو این شلوغی خواهرموپیدا کردم خیلی بهتر شدم.خدایا کمکشون کن!!!

صحنه صحنه ی وحشتناکی بود.پدرپیری که به سختی به سمت کانون می دوید.مادری که با عجله دنبال فرزندش بود و جوی آب را نمی دید و درون آن می افتاد.خانمی که هر چه به دنبال همسرش می گشت نبود....خیلی وحشتناک بود!!!

هنوز نمی دونستم داخل حسینیه چه جوری شده! تشنه بودم.از شدت کمر درد دست به کمر راه می رفتم .نا نداشتم!!!رفتیم داخل مدرسه که کنار کانون بود برای خوردن آب .....وای چه صحنه بدی بود.این همه کفش و چادر....کفش بچه و پیر و جوون..ماتم برده بود .باورم نمی شد

.خدایا بهمون رحم کن!!! برادرم خیلی چیزها دیده بود.خواهرم اونها رو نوشته.

تا صبح نتونستم بخوابم.هنوز باورم نمیشه.ای کاش این هم خواب باشه و واقعیت نداشته باشه!!!

 خدای من این واقعیت،واقعیتی تلخ است که خیلی ها آن را انکار می کنن! من تمام این صحنه ها را با چشمان خودم دیدم. اما چرا آقای فرماندار باید همه چیزو تکذیب کنن؟؟؟ چرا مردم رو (ببخشیدا)خر فرض میکنن؟؟؟چرا این همه درد و داغ رو باید تکذیب کنن؟؟؟ اگر اتفاقی نیفتاده پس چرا تمام بیمارستانها پر از مجروح شده؟؟؟ چرا بیمارستانها اعلام کردن که خون نیاز هست؟؟؟ چرا این همه دروغ ؟؟؟چرا همه خبرها رو سانسور میکنن؟؟؟آیا می تونن دیده های دیشب مردم رو هم سانسور کنن؟؟؟

 تا الان آمار شهدا به 12 نفر رسیده و مجروحان هم که تا الان حدود 207 نفر. وای خدای من به خانواده هاشون صبر بده و بهمون رحم کن!!! ...............

 بهم خبر رسید که نجمه شهید شده باورم نمیشد. تا وقت که عکسش رو توی خونشون دیدم. الان از خونه دوستم نجمه قاسم پور میام.خوشا به سعادتش.... هیچ حرفی برای زدن ندارم

/ 22 نظر / 32 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سید علی انجو

سلام با یه نوحه ی زیبا درباره ی شهدای رهپویان سروده ی استاد آقا یوسف رحیمی در http://alienjoo.blogfa.com و یه نکاتی از بمب در http://alienjoo1.blogfa.com به روزم

مهدیا

با توجه به حرفهای مسوولین که خدائیش هم راست میگن انبار مهمات ته حسینیه ما و دوستانمون بودیم که به خاطر نبودن من همون شب بقیه عمل کردن و معراج منفجر شد نوعشم به قول مقام معظم رهبری بمب هسته ای بوده ....(اشاره به حرف آقا که گفتند جوانهای ما را نترسانید اینها خودشان بمب هسته ای اند) مسوولین خوابند .... منم با یه متن از دوست شهیدم بروزم.

نرگس

تا کی سانسور خبری تا کی دروغ و مصلحت اندیشی کو اونای که امریکا رو متحم به سانسور خبری میکنن صد رحمت به امریکا حداقل ادعای دینداری نداره من نمیدونم این چه مصلحتی که به خاطرش باید این همه ظلم و حق کشی بشه امام علی ع میگن اگه همه دنیا رو بمن بدن که به ظلم دانه ای از دهان مورجه ای گیرم چنین نخواهم کرد مسولین ما چی ؟؟؟!!!!!!!! به جای اینکه اونا حافظ جان و مال و ناموس مردم باشن مردم و کردن حافظ جان و مال ومقام خودشون مردم فقط به درد سکوی پرتاب میخورن ,انتخابات ,مشت زدن تو دهن استکبار جهانی , رای دادن !!!!!!!!! تکه تکه هم بشن کک کسی نمیگزه !!!! دور از جونمون, ما رو خر فرض کردن به وقتش خوب پته همدیگرو تو انتخابات رو اب میریزن به حکم اینکه مردم باید از واقعیات خبر دار بشن این جور وقتا مردمه ما دارای شعور درک و فهم اقتصادی سیاسی اجتماعی و فرهنگی بالایی هستن!!!!!!!!!!!!!!!!!!! یه وقتایی هم مثل الان مردم نمیتونن واقعیاتو درک کنن یعنی مصلحت نیست!!!!؟؟؟؟؟ اگه کسی دچار تناقض بشه حق داره من دیگه از گوسفند بودن خسته شدم تا کی باید چشمامونو به واقعیات ببندیم؟؟؟؟؟

ص . کریمی

یاد و خاطره ی شهدای رهپویان وصال گرامی باد... ... ضمن عرض سلام ، بدینوسیله از شما دعوت به عمل می آید که در فراخوان ویژه ی « شب بیست و چهارم » شرکت نمایید . http://mskarimi.blogfa.com/page/farakhan.aspx با تشکر و سپاس فراوان .

حریم یاس

سلام. روحشان شاد... داشتم قالب قدیم وبلاگم رو میدیدیم و به بعضی از دوستای قدیم وبلاگی سر میزدم. خیلی ها رفته بودند . خیلی ها نمی نوشتند. بعضی ها حذف کردند ! ما هم از پرشین رفتیم پارسی بلاگ. اما یادش بخیر اون قدیما ... همین بچه های رهپویان جز اولین بلاگرها بودند...

سید علی انجو

سلام از اینکه به من سر زدید ممنونم در هر دو وبلاگم به روزم http://alienjoo1.blogfa.com و http://alienjoo.blogfa.com